Lunch box i herbata brzoskwiniowa

0
771

lunchbox

 

Lunch box stał się ostatnio bardzo popularny i wcale się temu nie dziwię! Nie raz będąc jeszcze dzieckiem (mniejszym, czy większym) miałam problem z kanapką kiedy zgniotła się w plecaku nie wspominając już o ciastkach, które zamieniały się w kruchą posypkę. Jak był sezon na czereśnie, maliny czy truskawki to zabierałam je w woreczku i trzymałam osobno w ręce. Oprócz tego, że lunch box jest wygodny to jest również świetnym sposobem, żeby zadbać o zdrowe odżywianie się waszych dzieci. Już od dłuższego czasu rodzice walczą o zdrową żywność w szkolnych sklepikach, czy stołówkach- jednym się udaje innym mniej. Przygotowując dziecku smaczny, zdrowy posiłek masz pewność, że będzie miało rozłożoną energię na wszystkie lekcje (nie dozna skoku cukru tak jak po pączkach czy batonach i nie zaśnie w połowie zajęć). Pomagasz mu dzięki temu również w nauce – otrzymując zrównoważone posiłki dziecko dłużej pozostaje  skupione na zajęciach i odnosi  lepsze rezultaty w nauce lub w sporcie. To samo tyczy się słodkich napojów. Na blogu pojawiło się już kilka przepisów na smaczne, zdrowe alternatywy – zarówno na ciepło jak i na zimno. Naprawdę nie potrzeba drogich składników i mnóstwa naszego czasu, żeby zrobić w domu smaczny i zdrowy napój. Oto moja propozycja  dla dziecka i nie tylko, Ty też chodzisz do pracy, na studia a nawet na spacerze, czy na wycieczce takie drugie śniadanie świetnie spełni swoją rolę.  Śmiało możesz czerpać inspiracje !

Herbata brzoskwiniowa/ przygotuj ją dzień wcześniej wieczorem

lunchbox

Składniki:

1l wody
2 torebki herbaty
2 łyżki miodu
1 brzoskwinia
plasterek cytryny
*opcjonalnie pyłek pszczeli

Sposób przygotowania:

  1. Zagotuj wodę i zalej nią 2 torebki  herbaty w garnku.
  2. Posłodź miodem i włóż do środka pokrojoną w kostkę brzoskwinię.
  3. Po 10 minutach włóż do środka plasterek cytryny przykryj na ok 1h.
  4. Po ok 1h wyjmij cytrynę – nie wyrzucaj! – i zgnieć widelcem lub blenderem brzoskwinię, następnie włóż cytrynę z powrotem (jeśli akurat masz to dosyp płaskie pół łyżeczki pyłku pszczelego), przykryj i zostaw na noc. Rano odcedź i przelej do butelki.

 

lunch box

Lunch box:

1. Kanapka

Składniki:

Pełnoziarniste pieczywo (może chcesz upiec swój chleb)
Serek naturalny => czytaj skład i sprawdź, który serek ma dobry skład
Avocado
Sałata
Wędlina bez konserwantów i ulepszaczy – tak są takie 🙂
Pomidor
Ogórek

Sposób wykonania:

  1. Posmaruj górną i dolną część kanapki serkiem i połóż na nich cienkie plasterki avocado – rozgnieć je, żeby się wieszały z serkiem i leżały na kanapce jak pasta.
  2. Połóż kolejno sałatę, plasterek wędliny, plasterek ogórka i plasterek pomidora. Przykryj kanapkę i gotowe
    *avocado musi być miękkie.

2. Owoce sezonowe

3. Ciasteczko pełnoziarniste
Dzieci jak wiemy uwielbiają słodycze, dlatego częstujmy je odpowiedzialnie => czytaj skład i dowiedz się, które ciastka mają właściwe składniki!

lunch box

Konfiguracja tego lunch box’a nie jest nie wiadomo jak wymyślna i nie powinna być. Proste rzeczy o dobrym składzie będą sukcesem!

SMACZNEGO!
Gruszka Kasia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here